Krill Yağı Omega 3 60 SoftGel Kapsül

Krill Yağı Omega 3 60 SoftGel Kapsül

Marka: Aniqnaturals
Ürün Kodu: moda294
Stok Durumu: Stokda Yok !

İçerik Servis Miktarı : 2 SoftgelBir Kutunun İçeriğinde : 60 Softgel Miktar/2 KapsülSuperba™ KrillOil1000 mgFosfolipidler400 mgOmega-3 Yağ Asitleri240 mgEPA ( E

TL289.00
-+

Bu ürün hakkında soru sor


İçerik 

Servis Miktarı : 2 Softgel
Bir Kutunun İçeriğinde : 60 Softgel
 Miktar/2 Kapsül
Superba™ KrillOil1000 mg
Fosfolipidler400 mg
Omega-3 Yağ Asitleri240 mg
EPA ( EicosapentaenoicAcid )130 mg
DHA ( DocosahexaenoicAcid )70 mg
Astaxanthin100 µg 
Kalori10 Kcal
Net: 60 Softgel * 730 mg
 

Diğer İçerikler: 230 mg Fish Jelatin, Bitkisel Gliserin ve Su

Kuzey ( Arktik ) ve Güney ( Antartika ) denizinde yaşayan karidese benzeyen canlılara krill canlısı denir. Kriller bir araya gelerek dünyanın en büyük ve verimli biyo kütlesini oluştururlar. En yaygın krill türleri antartika sularında bulunur. Deniz eko sisteminde de önemli rol oynamaktadırlar. Plankton ve yosun yiyerek beslenirler.

Kriller büyüklüğü 6,5 cm uzunluğa kadar ulaşabilir. Bir dış iskeletle beraber harici olarak görülebilen solungaçları vardır. Suda hızlı hareket edebilirler. Işık oyunlarıyla düşmanlarını şaşırtıp çiftleşmek için birbirlerine sinyal gönderebilirler.

Kriller Antartika nın temiz ve el değmemiş sularında bolca bulunurlar. Kış aylarında buza gömülü yosunlarla yaz aylarında ise genellikle planktonlarla beslenirler. Deniz buzu krill için beslenme ve barınma açısından önemli bir faktördür. Buzlu yaşam koşulları krill için daha iyi yaşam alanı sağlamaktadır.

Krill  canlısının yaşam döngüsü içerisindeki yeri şaşırtıcı ve inanılmazdır. Ortalama yaşam süresi 8-10 yıl arasında değişmekte olan bu canlının çiftleşme sonrasında yumurtaları 1000-2000 metre derinliklere doğru sürüklenerek batar. Bu sürede çeşitli evrelerden geçen yumurtalar  büyüme bölgesine ulaştıklarında burada yumurtadan çıkana kadar kalırlar. Üremedeki başarı kış şartlarına da önemli ölçüde bağlıdır.

Kriller Antartika nın soğuk, sert kışlarına ve serin ılıman yazlarına kolaylıkla uyum sağlayabilen bir deniz canlısıdır.

Krill yağı diğer balık yağlarına göre çok daha etkili ve daha yüksek antioksidan kapasiteye sahiptir. Günde çok az bile almak vücut için gerekli bileşenlerin alınımını sağlar. Tüm önemli Omega-3 yağ asitlerini (özellikle EPA ve DHA) barındırırken ek olarak, aynı zamandakoruyucu fosfolipidler ve antioksidanlar  içerir. EPA, DHA ve fosfolipidler vücudunuzun hücrelerine doğrudan bağlı hale gelir. Bu da omega 3 yağlarının damarlardan daha hızlı akıp daha güçlü bir şekilde etki etmesini sağlar. Standart balık yağlarında bu fosfolipid taşıyıcı sisteminin olmamasında dolayı, daha büyük dozlarda etkili alınmasını  gerektirir. Diğer balık yağlarına göre daha karalı, güçlü ve taze olan krill yağı balık yağı gibi kolay bozulmaz.

Taze, bozulmamış, civa – toksin içermeyen tertemiz antartika sularından gelen

Kriller pilanktonlarla beslenen canlılardır. Pilanktonlar deniz besin zincirinin temelini oluşturur. Pilanktonlar içeriğinde aminoasit, karbonhidrat, protein, çeşitli vitaminler vardır. Kriller planktonlarla beslenirken bu elementleri emerek doğrudan alımının sağlarlar.

Krill yağını bu kadar güçlü bir antioksidan yapan etken madde astaxanthin dir. Astaxanthin ayrıca bu canlıya rengini vermektedir. Astaxanthin çok kuvvetli bir antioksidan olduğu için serberst radikallerle savaşır ve vucüttan atılmasına yardımcı olur ayrıca vücuda  Astaxanthin vücut için gerekli önemli besinlerin taşınmasına da yardımcı olur.

Yorum Yap

Not: HTML kodlar dönüştürülmez!
    Kötü           iyi

İlişkili ürünler

Son Görüntelenen

Moda Organik ve Doğal Ürünler Ltd. Şti. © 2024

İletişim Formu

Yerimiz

Cebesoy Sokak No : 36/C Dükkan: 1 Sahrayıcedit - Kadıköy / İSTANBUL

02163360808

info@modaorganik.com

Hafta içi: 10:00 - 18:00
Cumartesi : Kapalı
Pazar : Kapalı