Matcha Bamboo Whisk (Matcha Çayı Karıştırıcı)

Matcha Bamboo Whisk (Matcha Çayı Karıştırıcı)

Marka: Moda Organik
Ürün Kodu: moda883
Stok Durumu: Stokda Yok

Matcha Bamboo Whisk (Matcha Çayı Karıştırıcı)Bamboo Whisk, Japon çay seremonilerinde çok özel bir yeri olan yeşil Matcha çayını iyi bir şekilde karıştırabilmek i?

TL379.00
-+

Bu ürün hakkında soru sor

Matcha Bamboo Whisk (Matcha Çayı Karıştırıcı)

Bamboo Whisk, Japon çay seremonilerinde çok özel bir yeri olan yeşil Matcha çayını iyi bir şekilde karıştırabilmek için kullanılmaktadır.

Japon çay seremonisinin temel parçalarından biri olan Bamboo Whisk, Matcha’yı suda çözmek amacıyla kullanılan karıştırıcıdır. Bambudan elde edilen whisk, geleneksel yöntemlerle yapılan ince bir el işçiliği ürünüdür.

Matcha çayı hazırlarken kullandığınız bamboo whisk’i doğru kullanabilmek ve uzun ömürlü olmasını da sağlamak için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Matcha’yı karıştırmadan önce çayı hazırlayacağınız kase içerisine bir miktar ılık su koyup bamboo whisk’i bu su içerisinde beş on saniye bekletin. İlk kullanımdan önce bunu yaptığınızda bamboo whisk’in ortasındaki burulmuş bölge biraz gevşeyecek ve dış kısmındaki kıvrılmış uçlar da düzleşecektir.

Matcha’yı çırparken bamboo whisk’i fazla bastırmadan sadece kasenin tabanına sürtecek kadar temas ettirmeniz yetelidir. Bu sayede bambu karıştırıcının uçları da hasar görmemiş olur. Matcha’nın çırpılması bittikten sonra üzerindeki çayın kurumasına izin verilmeden ılık sudan geçirilir ve hafifçe sallanarak üzerindeki fazla su kalıntıları uzaklaştırılır.

Yorum Yap

Not: HTML kodlar dönüştürülmez!
    Kötü           iyi

İlişkili ürünler

Son Görüntelenen

Moda Organik ve Doğal Ürünler Ltd. Şti. © 2024

İletişim Formu

Yerimiz

Cebesoy Sokak No : 36/C Dükkan: 1 Sahrayıcedit - Kadıköy / İSTANBUL

02163360808

info@modaorganik.com

Hafta içi: 10:00 - 18:00
Cumartesi : Kapalı
Pazar : Kapalı