Akçaağaç Şurubu Maple Syrup Vermont 330gr

Akçaağaç Şurubu Maple Syrup Vermont 330gr

Marka: Moda Organik
Ürün Kodu: moda784
Stok Durumu: Stokda Yok !

Akçaağaç Şurubu Maple Syrup Vermont 330grSADECE YILIN 3 AYI ÜRETİLİYOR !Genellikle ABD ve Kanada’da bir tür gözleme, mısır ekmeği üstüne sürülüp marmelat gibi ye

TL79.00
-+

Bu ürün hakkında soru sor


Akçaağaç Şurubu Maple Syrup Vermont 330gr

SADECE YILIN 3 AYI ÜRETİLİYOR !

Genellikle ABD ve Kanada’da bir tür gözleme, mısır ekmeği üstüne sürülüp marmelat gibi yenilebiliyor. Bazı yiyeceklerde sos olarak kullanılıyor. Şekerleme, tatlı, çörek, kurabiye, dondurma, kekin yanı sıra bira, hardal, puding gibi birbirinden çok farklı gıdalara konuluyor.

Akçaağaç ya da İsfendan Çınarı’ nın gövdesinden, yılın yalnız şubat-mart ve nisan aylarında alınabilen ağaç öz suyunun işlenmesi ile elde ediliyor.

Kuzey Amerika yerlilerinin buluşu olan Maple Şurup, ilk kez 19. yüzyıl başlarında başkalarınca da tadılmaya başlandı. Günümüzde dünyada  Maple Şurup üretiminin yüzde 80' ni Kanada'da yapılıyor. Kanada' yı yüzde 5.5' lik üretim ile ABD, onu Japonya ile Güney Kore izliyor.

Maple Şurup'un hangi aşamalardan geçtiğini anlatan Shady Grove Çiftliği Sahibi Dan Kaufman, ağacın gövdesine takılan çeşmeden kovaya akan usarenin yüzde 95'inin su olduğunu söyledi.

Kovalarda biriken öz suyun,  pompalama sistemi ile ana tanklara, oradan da Sugar House (Şeker  Evi) denilen son  işleme merkezine taşındığını anlatan Dan Kaufman, şurubun, basit anlatımla kazanlarda  kaynatılarak elde edildiğini söyledi.

Menşeii: KANADA

Yorum Yap

Not: HTML kodlar dönüştürülmez!
    Kötü           iyi

İlişkili ürünler

Son Görüntelenen

Moda Organik ve Doğal Ürünler Ltd. Şti. © 2024

İletişim Formu

Yerimiz

Cebesoy Sokak No : 36/C Dükkan: 1 Sahrayıcedit - Kadıköy / İSTANBUL

02163360808

info@modaorganik.com

Hafta içi: 10:00 - 18:00
Cumartesi : Kapalı
Pazar : Kapalı